Rok w Olsztynie

Galeria Usługa działająca na Starym Mieście w Olsztynie zaprasza na wernisaż (piątek, 7 czerwca, godz. 18.00) wystawy Didrika Jakobsena pt. Rok w Olsztynie.

Didrik Jacobsen, urodził się w Oslo, od roku mieszka w Olsztynie (stąd zapewne tytuł wystawy). Didrik pracował w reklamie, tworzył także scenariusze do filmów. Jego obrazy można było oglądać w galeriach w Norwegii i Danii. W Polsce jest to jego druga wystawa.

Prace Didrika są zazwyczaj połączeniem rysunku i malunku – piszą autorzy zaproszenia na wernisaż. Swoisty konflikt pomiędzy tymi dwiema technikami prowokuje jeszcze większy suspens artystyczny. W czasie pracy operuje głównie strumieniem podświadomości, pozwalając pomysłom i wizjom swobodnie przelewać się przez umysł i obserwując rezultaty. Obrazy mogą zawierać formy zupełnie abstrakcyjne, figury naturalistyczne, ale także słowa i zdania. Mieszają się na płótnie lub papierze, wyrażając nieokiełznaną energię, która spotęgowała się podczas procesu ich tworzenia.

Tym razem pozwolił swoim impulsom przejąć kontrolę, nie zważając na konwenanse artystyczne i społeczne oddając pełną władzę swoim dłoniom. Didrik stara się za wszelką cenę uniknąć autocenzury. Niedawno odkrył nowy sposób na wyrażanie swojej sztuki poprzez użycie ultrafioletu. Teraz będziecie mogli doświadczyć rezultatów jego procesu twórczego.
Wystawę można oglądać od 7 czerwca do 4 lipca br. codziennie w godz. od 10.00 do 22.00