ODDZIAŁ DOBRE MIASTO

Zarząd Oddziału:
  • Andrzej Kuptel – prezes
  • Łucja Szydłowska – wiceprezes
  • Irena Wyrzykowska – sekretarz
  • Jadwiga Górecka – skarbnik
  • Mirosław Pogorzelski – członek

Dobromiejski oddział SSK „Pojezierze” to przede wszystkim historyczna baszta położona w centrum miasta. Od wielu lat prowadzimy w niej zajęcia z edukacyjne. Młodzież poznaje historię Dobrego Miasta, gminy, regionu. Poznaje architekturę, malarstwo, rzemiosło, sztukę ludową, główne zabytki przyrody i architektury oraz historię i tradycje własnych rodzin.

W baszcie prowadzimy stałą galerię sztuki. Od wielu lat w sezonie od maja do listopada organizujemy wystawy twórców z naszego miasta, jak również z Olsztyna i regionu. W muzeum gromadzimy materiały i eksponaty związane tematycznie z historią miasta, gminy, regionu. To tu właśnie odbywają się zajęcia z przedszkolakami i młodzieżą szkolną. Mury XIV wiecznej baszty tworzą specyficzny klimat i nastrój. Dzieci z przedszkola bardzo chętnie słuchają legendy związanej z historią miasta, uczniów starszych klas interesuje ta dawna i powojenna historia miasta.

Basztę w sezonie odwiedza ponad cztery tysiące osób. Jest ona dostępna dla zwiedzających w soboty i niedziele od godz. 12°°-18°° i każdego dnia dla młodzieży szkolnej oraz wycieczek po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym.

Kontakt:

tel. 89 616 16 05
E-mail:  zygmunt@dobremiasto.net