Wesołego Alleluja

Życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy przesyła Prezydium Zarządu SSK Pojezierze

————————————————————–

Zaprezentowany powyżej żartobliwy fotomontaż jest z założenia prowokacją, i ma być przyczynkiem do refleksji na temat szpecącej Olsztyn dziury w ziemi.

W dziurze przy Wysokiej Bramie tkwią resztki średniowiecznych fortyfikacji obronnych. Nikt nie kwestionuje znaczenia odkrytych fundamentów rondeli. Cierpimy na deficyt śladów przeszłości, więc odkopanie starych murów było sporą atrakcją.
Plany zagospodarowania wykopaliska, podobno były, ale z braku funduszy odłożono je na później, więc rondelę, po zabezpieczeniu, miano zasypać, ale nie zasypano, a teren z czasem ogrodzono eleganckim płotem.
I gdzieś rozmyła się euforia. Zabytkowe ruiny porosły zielskiem, są zaśmiecane, szpecą miasto. To wstydliwy problem. Tak trwa od lat, nawet już przywykliśmy do tego. I dziwi nas zdziwienie przyjezdnych, szukających czegoś w dziurze.

To może właśnie teraz, w dobie obietnic wyborczych, jest czas, że któryś z kandydatów na prezydenta lub radnego, wyjdzie z jakimś sensownym pomysłem.
SSK Pojezierze, jako pierwsze, przedstawia propozycję rozwiązania problemu. Bez wątpienia podnosi ono estetykę tego miejsca!

W powyższej prezentacji wykorzystano pisankę ażurową, na bazie wydmuszki gęsiej – nieznanego autorstwa.