„Dżawor” Osobowością roku

Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu przyznał doroczne tytuły Osobowości Roku Warmii i Mazur. W kategorii kultura tytuł otrzymał Krzysztof „Dżawor” Jaworski, olsztyński muzyk, kompozytor, autor tekstów, założyciel i członek zespołu Harlem. Jak czytamy w uzasadnieniu kapituły tytuł Osobowości został przyznany „Dżaworowi” za kształtowanie pozytywnego wizerunku Warmii i Mazur wśród mieszkańców Polski i Europy, za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej oraz promocję naszego regionu w plebiscycie Fundacji New 7 Wonders poprzez skomponowanie na rzecz akcji Mazury Cud Natury w 2011 roku utworu „Mazurski Cud”, który stał się swoistym hymnem naszego województwa.

Tytułami Osobowość Roku Warmii i Mazur wyróżnieni zostali także:

Małgorzata Świech-Twarowska, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie – za osiągnięcia w nauczaniu młodzieży, przyszłych specjalistów w dziedzinie szeroko rozumianej gastronomii.

dr hab. n. med. Agnieszka Owczarczyk-Saczonek z Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie i UWM – za profilaktykę chorób przenoszonych drogą płciową.

Grzegorz Smoliński, dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Olsztynie – za pozyskiwanie inwestorów z kraju i z zagranicy

Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego – za skuteczność w pozyskiwaniu funduszy europejskich

Tytuł Honorowy Osobowość Roku 2018 Warmii i Mazur przyznano pośmiertnie Waldemarowi Klockowi, zmarłemu w lutym br. prezesowi Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu.

Krzysztof „Dżawor” Jaworski odbiera statuetkę z rąk szefa W-MKB