Wystawa bez wernisażu

Plener GŁOTOWO 2019. Wiele już lat, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Pojezierze” Oddział w Dobrym Mieście, współpracuje ze Stowarzyszeniem „Glotovia” w Głotowie.

Organizujemy przeważnie w miesiącu sierpniu plenery malarskie. Głotowo to wieś o bogatej historii, pięknie położona, na ziemi naszej Świętej Warmii. Oprócz ciekawej historii znajduje się tu Kalwaria – „Perła Północy” oraz zabytkowy piękny barokowy kościół. W „Domu Pielgrzyma” istnieją bardzo dobre warunki do utrwalania na płótnie piękna naszej warmińskiej ziemi. Malarze profesjonaliści i amatorzy razem w twórczej atmosferze, przez dwa tygodnie prowadząc warsztaty, wzbogacają swoje plastyczne umiejętności. W 2019 roku uczestniczyło w plenerze 10 osób, z Krakowa, Łodzi, Płocka, Olsztyna, Bartoszyc i Dobrego Miasta. Powstało ponad 30 obrazów olejnych i akwarel. Po zakończeniu organizujemy wystawy poplenerowe. Odbyła się wystawa zaraz po zakończeniu pleneru dla ludności Głotowa, potem w Galerii „Baszta Bociania” w Dobrym Mieści, obecnie obrazy można oglądać w Olsztynie w Galerii Zarządu Głównego SSK „Pojezierze” przy ul. Kołłątaja 2. Dziękujemy serdecznie ks. dr Markowi Proszkowi proboszczowi i gospodarzowi „Domu Pielgrzyma” za stworzenie nam wspaniałych warunków do zorganizowania pleneru.
Serdeczne dzięki należą się również uczestnikom pleneru – malarzom za ich zaangażowanie, za twórczą serdeczną atmosferę i trud podczas tworzenia ciekawych dzieł sztuki.

Plener GŁOTOWO 2019 obecnie jest eksponowany w galerii SS-K POJEZIERZE w Olsztynie. Niestety z powodu epidemii galeria jest niedostępna. Poniżej prezentujemy zgromadzone tam prace.