Warsztaty pisania: każdy ma swoją historię

Fot. Pixabay

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Pojezierze” w Olsztynie zaprasza na warsztaty pisania. Spotkanie z cyklu „Moja ulica, moja okolica” — zachowaj swoje wspomnienia odbędzie się we wtorek 8 listopada 2022 o godz. 12 w siedzibie Stowarzyszenia „Pojezierze” przy ulicy Kołłątaja 2 w Olsztynie. Uwaga: wejście nie od ulicy, ale z tyłu kamienicy, jest domofon do Pojezierza.

Spotkanie jest przeznaczone dla osób 60 plus. Uczestnicy podczas warsztatów pisania dowiedzą się, jak konstruować informację, jak szukać bohaterek i bohaterów tekstów, jak pisać, by tekst był ciekawy. Podczas warsztatów dowiedzą się, jak powrócić do wspomnień, by potem móc je spisać. Zajęcia prowadzi Beata Brokowska, olsztyńska dziennikarka, laureatka wielu konkursów dziennikarskich.
W programie projektu, który trwa do kwietnia, będzie czas na przejrzenie albumów, powrót do historii rodzinnych, na swoją dawną ulicę, porównanie, jak zmieniła się twoja okolica, jak zmienił się Olsztyn i jego mieszkańcy.


Poza warsztatami pisania, są przewidziane zajęcia z fotografii, spotkanie z autorką wspomnień rodzinnych, spacer po Olsztynie z przewodnikiem. Efektem będzie spisanie przez każdego uczestnika jakiejś opowieści lub wybranie fotografii, które pokażą, jak zmienił się świat, ludzie, przyroda wokół nas.
Każdy ma przecież jakąś historię, która za nim „chodzi” i czeka na opisanie.
Kontakt: tel. 510-189-373 – SSK Pojezierze – można dzwonić w sprawach informacyjnych od godz. 10 do 12. Projekt jest bezpłatny dla uczestników.


Dofinansowano ze środków Programu „UTW–Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę.