Relacja z koncertu Łukasza Jędrysa

Na koncercie Artysta zaprezentował kilka utworów ze swojej autorskiej EPki, którą można było kupić po koncercie

Na koncercie Artysta zaprezentował kilka utworów ze swojej autorskiej EPki, którą można było kupić po koncercie

22 lipca 20217 w siedzibie „Pojezierza” występem Łukasza Jędrysa otworzyliśmy letni sezon muzyczny. Koncert odbył się w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Okopowej 15 w galerii im. Hieronima Skurpskiego. Była to nieduża, kameralna prezentacja, jednak emocje, jakich nam dostarczyła, równały się o wiele większej imprezie. Koncert rozpoczął się miłą rozmową z artystą, którą przeprowadził Jacek Hopfer. Przedstawił nam bliżej postać Pana Łukasza, jego dokonania i inspiracje muzyczne. Później było jeszcze lepiej… Dzięki wspaniałej muzyce i elokwencji Artysty koncert minął jak mgnienie oka. Łukasz Jędrys wykonuje głównie autorskie utwory, ale nie zabrakło też klasyków, np. utwór do wiersza Bolesława Leśmiana „W przeddzień swego zmartwychwstania”. Wiele kompozycji Pana Łukasza nie jest pozbawionych humoru, a jednocześnie dają do myślenia. Jedną z takich piosenek jest „Terrarium”, można jej posłuchać u nas na facebooku.

 

 

Na koniec mogliśmy posłuchać dzieła, dzięki któremu zdobył główną nagrodę na tegorocznym konkursie Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”- „Hydra”. Ten intensywny i pełen emocji utwór nie pozwolił nam na tym zakończyć koncert i Pan Łukasz musiał zagrać coś jeszcze na bis 😉

Koncert pozostawił po sobie duży niedosyt i chęć na więcej. Nie możemy doczekać się kolejnych. Następny już w sierpniu, tym razem już z innym artystą!
Panu Łukaszowi życzymy wielu sukcesów w dalszej karierze artystycznej, mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz. Dziękujemy również przybyłym gościom, dzięki którym ten koncert był tak udany.

Po więcej zdjęć zapraszamy na naszego Facebooka.

 

Monika Zgryza