Opowieści rodzinne Weroniki

– Najlepsze pomysły przychodzą mi do głowy, gdy usypiam dzieci – mówi Weronika Tadaj-Królikiewicz, absolwentka grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, artystka, malarka, rysowniczka, laureatka wielu konkursów, nauczycielka w liceum plastycznym w Olsztynie.

Uczestnicy grupy „Moja ulica, moja okolica” spotkali się (5 kwietnia) z malarką w liceum plastycznym na wystawie „Bajki o ludziach”, gdzie Weronika Tadaj-Królikiewicz pokazywała swoje ilustracje. Ale artystka opowiadała nam przede wszystkim o historiach rodzinnych, które utrwala na papierze. Na rysunkach są przywołani jej bliscy: rodzice, babcie, prababcie, dziadkowie…

Uczestnicy grupy zachwycili się precyzją rysunków Weroniki, dokładnością linii, umiejętnością uchwycenia szczegółów – w sylwetkach, twarzach, symbolice.

Weronika odpowiedziała na wiele pytań, dostała od nas brawa i kwitnące krokusy.

„Moja ulica, moja okolica” to autorski projekt olsztyńskiej dziennikarki Beaty Brokowskiej, która zachęca i inspiruje uczestników grupy do spisywania lub innego utrwalania swoich historii rodzinnych.

Finał projektu „Moja ulica, moja okolica” 27 kwietnia w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie przy ulicy 1 Maja. Wstęp wolny.

Red.

Projekt „Moja ulica, moja okolica” został dofinansowany ze środków Programu „UTW–Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę. Działania wspiera SSK Pojezierze w Olsztynie.