ODDZIAŁ II „ŚWIATŁO”

Skład Zarządu Oddziału Światło:

Prezes – Justyna Grudnowska
Zastępca – Urszula Rawa
Sekretarz – Małgosia Barabasz
Skarbnik – Marzena Zakrzewska

 ————————————————————————————–

ZAPROSZENIE NA SPŁYW KAJAKOWY

 Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Pojezierze” Oddział II Światło
w ramach integracji Stowarzyszenia serdecznie zaprasza wszystkich Członków na wspólne poznawanie naszego Regionu i delektowanie się pięknem przyrody rzeki i jeziora Wadąg poprzez udział w spływie kajakowym, który odbędzie się 2 sierpnia 2014 r. (sobota).

wadąg 2014Serdecznie zapraszamy

Organizatorzy II Oddział Światło

Sprawy organizacyjne:

  1. Szlak: Rzeka Wadąg

  2. Zapisy do 28.07.2014 r. (poniedziałek) należy przesłać na email: swiatlo7baszta@wp.pl podając następujące dane: Imię i Nazwisko, adres, Pesel, nr tel. kontaktowego.

  3. Dojazd do/z miejsca startu/mety we własnym zakresie.

  4. Start o godz. 9.30 miejscowość Słupy (plaża).

  5. Koniec spływu ok. 14.00-15.00 wraz z ogniskiem – Las Miejski.

  6. Uczestnik bierze ze sobą własny ekwipunek na spływ i poczęstunek na ognisko,

  7. Koszt uczestnictwa 23 zł/os. (obejmuje ubezpieczenie uczestnika).

  8. Wszelkich informacji udziela Justyna Grudnowska tel. 507-049-275.

Ważne informacje i postanowienia!!! :

– Organizatorzy Spływu nie ponoszą odpowiedzialności względem uczestników za szkody osobowe, rzeczowe i majątkowe, które wystąpią przed, w trakcie lub po spływie.
– Każdy uczestnik bierze udział w spływie na własną odpowiedzialność. Uczestnicy ponoszą odpowiedzialność cywilną i prawną za wszelkie szkody.
– Odpowiedzialność za udział w spływie kajakowym młodzieży (do 18 roku) ponoszą opiekunowie, z którymi zgłosili się do udziału w spływie.

Spływ kajakowy odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne. – Organizator zastrzega sobie prawo do ewentualnych zmian spotkania.

————————————————————————————–WOŚP1-2014WOŚP2-2014WOŚP3-2014       ŚWIATŁO Grudzień 2013

    Grudzień  w „Świetle”  upłynął  świątecznie.  W niekonwencjonalny sposób obdarowywaliśmy się prezentami.  Opowiadaliśmy o bożonarodzeniowych zwyczajach i tradycjach ludowych, także tych pielęgnowanych w naszych domach. A przygotowując świąteczne stroiki z pomarańczy i goździków, poznaliśmy prawdziwą historię Świętego Mikołaja.

Grudzień 2013

ŚWIATŁO Listopad 2013

    Listopad w „Świetle”  wypadł  wbrew otaczającej aurze bardzo wesoło i ciekawie. Tańczyliśmy do ludowych dźwięków i poznawaliśmy wzajemnie swoje zainteresowania pod okiem terapeutki Barbary Gawrońskiej. Na kolejnym spotkaniu poznawaliśmy sposoby oczyszczania organizmu i zdrowego odżywiania. A pod koniec listopada znów zabawa – Andrzejki. Były wróżby i  lanie wosku.

ŚWIATŁO Październik 2013

   Spotkania październikowe zaczeliśmy od wieczorka zapoznawczego. Po części typowo integracyjnej, w sympatycznej i miłej atmosferze malarze Vedic Art prezentowali swoje najnowsze obrazy. Słuchaliśmy także wierszy autorstwa jednego z naszych członków.

10 października na spotkaniu autorskim gościliśmy Grzegorza Kaźmierczaka, który opowiedział nam o swoim sposobie postrzegania świata i o swoich książkach.  Liczna frekwencja zachęciła nas do kontynouwania takich spotkań. W kolejne październikowe wieczory spotkaliśmy się, by obejrzeć dobry film i porozmawiać o dobrej  książce.  Poruszane tematy z założenia były kontrowersyjne, co sprzyjało ciekawej i ożywionej dyskusji.

 

ŚWIATŁO Wrzesień 2013

        05 września 2013r . odbyło się pierwsze po wakacjach zebranie II Oddziału SSK „Pojezierze”. Dotychczasowym i nowym członkom, a także przybyłym sympatykom przedstawiliśmy nową formułę naszej działalności, której celem jest propagowanie idei rozwoju wewnętrznego i zdrowego stylu życia.

Wybraliśmy nowy zarząd i ustaliliśmy nową nazwę – „Światło”.  Zaplanowaliśmy również tematy najbliższych spotkań.

W dalszej części spotkania składaliśmy żurawie techniką orgiami. Zgodnie z japońską tradycją złożenie tysiąca żurawi gwarantuje szczęście i spełnienie marzeń. Nie było łatwo, ale wesoło.

        Naszym pierwszym gościem była osoba o niezwykłych zdolnościach, mieszkająca na stałe w Nowym Jorku,  Elżbieta Borko. Oopowiedziała nam o swoim życiu za granicą i związaną  z nim drogą rozwoju duchowego.

        Kolejne ciekawe spotkanie  poprowadziła Katarzyna Miciuła, znany w Olsztynie coach zdrowia,trener rozwoju zawodowego i osobistego, doradca personalny.  Wyznając zasadę holistycznego podejścia do życia i ludzi  wyjaśniła nam  jak poprzez  nasze myśli i emocje mamy realny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie.

        Podczas ostatniego  wrześniowego  spotkania  zajeliśmy się  malowaniem intuicyjnym. Powstało wspólne dzieło inicjujące artystyczną działalność naszej grupy.