Niteczka i kaweczka – warsztaty. Zapraszamy

Przedstawiamy naszą nową inicjatywę, a chodzi tu o rękodzieło inspirowane warmińskimi motywami haftu i zdobnictwa. Nazywamy ją roboczo „Niteczka i kaweczka”, bo podobno przy małej czarnej nitki kordonka, atłasku, włóczek i przędzy ulegają cudownej przemianie w rzeczy godne podziwu, a jednocześnie użyteczne.

Zawiązane naprędce koło „miejskich gospodyń”, co środę o godz. 15.30, spotyka się na pięterku w SS-K Pojezierze, by wspólnie szydełkować i wymieniać się wrażeniami. To przyjemne i pracochłonne zajęcie, a w miłym towarzystwie wydaje się, że tak jakby samo się robiło. Zachęcamy nie znających rękodzieła, a i w nim biegłych, do uczestnictwa w środowych spotkaniach.
Nasza liderka, Renata Śliwka, to dyplomowana terapeutka zajęciowa, posiada certyfikat haftu warmińskiego oraz haftu białego. Skończyła podyplomowe studium etnografii na Uniwersytecie Toruńskim, po czym zajmuje ją etnografia praktyczna naszego regionu. Wyszukuje stare wzory haftów warmińskich, wykorzystuje je w swoich pracach, uczy też tkactwa ramkowego.

Obecnie nasze ręce zajmują się szydełkowaniem i robótkami na drutach, z czasem pojawi się haftowanie i wyszywanie, by później wejść w naukę podstaw tkactwa.
Planujemy również przygotowywać „domowe” zdobnictwo, teraz będą to wielkanocne dekoracje świąteczne. Do tych planów nieodzowna jest miła atmosfera, a tą w SS-K Pojezierze gwarantujemy. Zapraszamy.

Telefon kontaktowy: 505 586 731