Nie tylko w Olsztynie się dzieje…

Gminny Ośrodek Kultury w Gietrzwałdzie po okresie stagnacji i zastoju znów się rozkręca. Placówka zapowiada w marcu występ muzyka rockowego, wokalisty i gitarzysty, autora tekstów, lidera zespołu Elektryczne Gitary – Kubę Sienkiewicza.


Koncert odbędzie się w sobotę, 16 marca br. o godz.19.00 w siedzibie gietrzwałdzkiego GOK. Można już rezerwować lub kupować bilety, które w przedsprzedaży kosztują 30 zł zaś w dniu koncertu 35 zł. Rezerwacja: 89 512 32 90. Warto zwrócić uwagę, że ceny biletów na koncert Kuby Sienkiewicza są w Gietrzwałdzie stosunkowo niskie, obliczone na lokalnego słuchacza. Zapewne w Olsztynie byłyby znacznie wyższe, warto choćby dlatego podjechać kilkanaście kilometrów do Gietrzwałdu i uczestniczyć w koncercie organizowanym przez lokalny ośrodek kultury.

Zespół Elektryczne Gitary sprzedał łącznie ponad 2 mln płyt i wykreował takie przeboje jak „Jestem z miasta”, „Dzieci wybiegły”, „Człowiek z liściem”, „Włosy”, „Głowy Lenina”,”Wytrąciłaś mnie z równowagi”, „Przewróciło się” czy „To już jest koniec” . Pod koniec lat 90-tych Elektryczne Gitary wydały ścieżkę dźwiękową do filmu Juliusza Machulskiego z Cezarym Pazurą – „Kiler” oraz „Kiler-ów 2-óch” . Na albumach znalazły się takie przeboje jak: „Co ty tutaj robisz”, „Kiler”, „Co powie Ryba”, „Nie jestem sobą”. Zespół stworzył również muzykę do filmu „Kariera Nikosia Dyzmy”.