Mama na scenie we wspomnieniach córki

Fot. archiwum prywatne

– Spędziłam dzieciństwo za kulisami teatru. Obserwowałam moją mamę Danutę Korycką, jak przygotowuje się do ról, jak gra. Nie poszłam w jej ślady, ale postanowiłam zachować wspomnienia o niej – mówi Katarzyna Frankowiak z Olsztyna, emerytowana bibliotekarka, która jest autorką książki „Portret aktorki. Moje dzieciństwo za kulisami teatru.”

Katarzyna Frankowiak będzie gościem spotkania we wtorek 29 listopada 2022 o godz. 12 w siedzibie Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Pojezierze” przy ulicy Kołłątaja 2 w Olsztynie (wejście z tyłu budynku). Wstęp wolny. Spotkanie poprowadzi olsztyńska dziennikarka Beata Brokowska.

– Każdy ma swoją historię. Pani Katarzyna Frankowiak wróciła do wspomnień i napisała książkę, która jest znakomitą opowieścią o dzieciństwie, teatrze, życiu z mamą aktorką między dramatem a zwykłym światem – mówi Beata Brokowska. – Warto przeczytać tę książkę, a także zapytać autorkę o radę: jak napisać swoje wspomnienia?

Spotkanie jest kolejną częścią cyklu „Moja ulica, moja okolica” — zachowaj swoje wspomnienia. Jest przeznaczone dla osób 60 plus.

W programie projektu, który potrwa do kwietnia, jest czas na przejrzenie albumów, powrót do historii rodzinnych i na swoją dawną ulicę, zrobienie zdjęć, na których będzie widać, jak zmieniła się nasza okolica. Efektem udziału w programie będzie spisanie przez każdego uczestnika jego opowieści.

Katarzyna Frankowiak będzie gościem spotkania 29 listopada w SSK „Pojezierze”

Dofinansowano ze środków Programu „UTW–Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę.