Co nowego na Wschodzie?

Prezentujemy relację ze spotkania, które odbyło się 14 maja „na pięterku w Pojezierzu”. Gościli specjaliści od spraw wschodnich panowie Baryła i Radziwinowicz.

Tadeusz Baryła do niedawna pracownik Instytutu Północnego w Olsztynie, członek zarządu Towarzystwa Naukowego im. Wojciech Kętrzyńskiego. Przez wiele lat wydawał biuletyn analityczny poświęcony obwodowi kaliningradzkiemu FR.
Wacław Radziwinowicz – wieloletni korespondent „Gazety Wyborczej” w Rosji. Obecnie komentuje wydarzenia w Rosji i Ukrainie dla stacji radiowych i telewizyjnych.

Tadeusz Baryła

Wacław Radziwinowicz

To było trzecie spotkanie w Pojezierzu z ich udziałem. Obydwaj uważnie obserwują rosyjskie media i potrafią odnieść się do zaistniałych faktów rzeczowo, bez nadmiernej emfazy.
A my mieliśmy wyjątkową okazję, w czasach zalewu przestrzeni medialnej rozmaitymi fake newsami i sprzecznymi informacjami – i gdy wiemy coraz więcej, choć rozumiemy coraz mniej – posłuchać ich wyważonych komentarzy.
Supportem tego wieczoru był występ trio muzycznego Boomeranci z Olsztyna. Panowie Przemek, Kuba i Zibi, grający na djembe’ach rozgrzali zgromadzonych, w tłumaczeniu – dali czadu.

 

 

 

Zapis spotkania powstał dzięki współpracy z olsztyn.com.pl – miejskim portalem informacyjnym.