Prezydent i minister docenili ludzi kultury z SSK Pojezierze

Dwie osoby ze Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Pojezierze” zostały nagrodzone 25 kwietnia 2024 r. Tego dnia w Urzędzie Miasta prezydent Piotr Grzymowicz wręczył swoje doroczne nagrody w dziedzinie kultury. Uroczystość była też okazją do wręczenia odznak honorowych „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, które nadaje minister kultury.

Beata Brokowska, dziennikarka, freelancerka, badaczka życia i pracy artystycznej Balbiny Świtycz-Widackiej, związana z SSK „Pojezierze”, została wyróżniona przez prezydenta Olsztyna za całokształt działalności dziennikarskiej i popularyzatorskiej w dziedzinie kultury.
Krystyna Szter, od wielu lat działająca w SSK „Pojezierze”, prezes oddziału stowarzyszenia w Barczewie, opiekunka i inicjatorka wielu działań związanych z tamtejszą synagogą, otrzymała odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” z rąk wicewojewody Zbigniewa Szczypińskiego.
Doroczne nagrody prezydenta Olsztyna za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianiu kultury i ochrony zabytków w 2023 r. otrzymali także:
Ewa Cichocka – za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej, Hanna Banasiak – za pracę twórczą w dziedzinie sztuki teatru, Joanna Rostańska – za całokształt pracy twórczej w dziedzinie sztuk plastycznych, Tomasz Sowiński – za tworzenie kulturotwórczych wartości Olsztyna i regionu Warmii i Mazur, Tomasz Woźniak – za pracę twórczą w dziedzinie sztuk plastycznych, Katarzyna Korzeb – za całokształt pracy z okazji jubileuszu 30-lecia pracy zawodowej w obszarze kultury tanecznej, Leszek Błaszkiewicz – za działania służące popularyzacji nauki w dziedzinie astronomii, Zespół Wokalny Moderato – za całokształt twórczej działalności w dziedzinie muzyki z okazji 40-lecia zespołu.
Odznaki honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej” otrzymały Ewa Pohlke i Karolina Lewandowska.
Red.
Fot. Sławomir Ostrowski