Płetwonurek pod sufitem

Jeśli pod sufitem Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie wisi płetwonurek, oznacza to, że swoje prace wystawiają Alicja i Janusz Dramińscy. Para fotografów specjalizuje się w zdjęciach podwodnych.

Dramińscy poznali się nad Jeziorem Krzywym w Olsztynie. Razem zaczęli uprawiać podwodną orientację. Wraz z doświadczeniem przychodziły pierwsze osiągnięcia, również te międzynarodowe. Zajmowali się tym trudnym, podwodnym sportem tak intensywnie, że szybko stali się fachowcami w swojej dziedzinie. Chętnie dzielili się wiedzą i doświadczeniem, organizując obozy szkoleniowe.

To, co widzieli pod wodą za każdym razem ich zdumiewało i zachwycało. Ponad 20 lat temu chwycili za aparaty, rozpoczęła się ich kolejna podwodna przygoda – fotografia!. Ze skafandrem, butlą i aparatem odwiedzili najróżniejsze miejsca na ziemi. Najczęściej jednak powracali do Indonezji. Dramińscy są autorami trzech albumów fotograficznych ze zdjęciami podwodnymi. Co roku wydają także podwodny kalendarz.

Wystawa jest czynna do 13 marca.