Gambia Anny Panas

13.12.2023 – to fajna dla mnie data! Na zaproszenie Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Pojezierze” w Olsztynie, miałam zaszczyt zaprezentować fotografie z mojej gambijskiej przygody, którą przeżyłam w roku 2020.

Gospodynią i szefową tego ważnego na kulturalnej mapie Warmii i Mazur miejsca jest Ewa Hopfer, zaś Robert Lesiński to dobry duch spotkań „na pięterku w Pojezierzu”.
Myślę, że pokaz spodobał się. Nie spodziewałam się, że na autorskie fotograficzne spotkanie z Afryką przybędzie tak wielu zacnych gości. Byli wśród nich m.in.: wicestarosta powiatu olsztyńskiego Joanna Michalska-Reda, Krystyna Szter, Marek Duke Książek, Piotr Płaczkowski, Marek Markiewicz… i wiele innych znakomitych postaci ze świata olsztyńskiej kultury, którym bardzo dziękuję za obecność.
Dziękuję mojemu mężowi Jackowi Panasowi, za wsparcie i udział w barwnych opowieściach o naszym wspólnym pobycie w Gambii.
„Afrykański” pokaz slajdów w sercu olsztyńskiej starówki uświetniła grupa bębniarzy: Zbigniew Zibi Nurzyński, Kuba Lewandowski i Przemysław Bałdyga z zespołu Boomeranci, prezentując afrykańskie rytmy na swoich djembach, czyli bębnach afrykańskich.
Bardzo ciekawie również opowiadali o swoich instrumentach i o swojej muzyce. Dziękuję Wam bardzo.

W trakcie tego niecodziennego mini-koncertu zauważyłam, że wielu gości przytupywało nóżką do rytmu.
Wydarzenie w Pojezierzu upamiętnił na fotografiach Grzegorz Wilczewski – www.grzegorzwilczewski.pl – który pomógł również w zorganizowaniu pokazu slajdów. Grzesiu, Dziękuję!