Ewa Kaliszuk wiceprezydentem Olsztyna

Ewa Kaliszuk. Fot facebook.com/MarcinAndrzejKuchcinski

Ewa Kaliszuk. Fot facebook.com/MarcinAndrzejKuchcinski

Ewa Kaliszuk – dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie – zostanie wiceprezydentem miasta. Wskazała ją Platforma Obywatelska. Zastąpi dotychczasowego wiceprezydenta Jarosława Słomę, który został w ostatnich wyborach samorządowych radnym wojewódzkim. Ewa Kaliszuk jest germanistką, a w wolnych chwilach wokalistką w zespole Warmia Klezmer Band. Jako wiceprezydent będzie odpowiedzialna za edukację, sport i sprawy społeczne.

Marcin Kuchciński (z jego facebookowej strony publikujemy zdjęcie nowej wiceprezydent), wicemarszałek województwa tak o Ewie Kaliszuk pisze na facebooku:

„W dobie tego, co dzieje się z systemem edukacji w naszym kraju, musimy robić wszystko, by na szczeblu samorządowym zadbać o spokój: dzieci, rodziców i kadry pedagogicznej. Decyzje nt. wyboru wiceprezydenta ds. edukacji nie były łatwe, bo i temat trudny Jestem dumny, że na to miejsce wybraliśmy: odpowiedzialną, związaną z zawodem nauczyciela, kształceniem, kojarzoną z pozytywnymi zmianami w edukacji osobę, jaką jest Ewa Kaliszuk. Ten sam pogląd na obecną sytuację, głowa pełna pomysłów, odwaga w ich realizacji, podnoszenie poziomu kształcenia, to pierwsze cechy charakterystyczne Pani Ewy, którą rekomendujemy na stanowisko wiceprezydenta Olsztyna. Co myślicie o tej kandydaturze?”

Szef olsztyńskiej PO Marcin Kuchciński na dzisiejszej konferencji prasowej dodał, że drugim wiceprezydentem wskazanym przez Koalicję Obywatelską pozostanie nadal Ryszard Kuć (odpowiedzialnym za transport i komunikację), były prezes spółki kolejowej Przewozy Regionalne.