Cyfrowa mapa pisarzy Olsztyna

W Stowarzyszeniu Społeczno – Kulturalnym „Pojezierze” opracowano cyfrową mapę pisarzy Olsztyna. Widoczną powyżej mapę można  umieszczać na dowolnej stronie internetowej.

-Postanowiliśmy w nietuzinkowy sposób zaprezentować czterech olsztyńskich pisarzy – mówi Ewa Hopfer, szefowa stowarzyszenia. -Są to: Kazimierz Brakoniecki, Paweł Jaszczuk, Włodzimierz Kowalewski i Mariusz Sieniewicz. Tak naprawdę o olsztyńskich twórcach niewiele wiemy. Informacji o nich jest w internecie bardzo mało. Postanowiliśmy więc zaprezentować ich w inny sposób, niż to robi Wikipedia. Z każdym pisarzem została przeprowadzona pogłębiona rozmowa, ilustrowana profesjonalnymi zdjęciami. Niektórzy pisarze czytają fragmenty swojej twórczości, a np. Paweł Jaszczuk śpiewa piosenki Wysockiego.

-Mapa została opublikowana na portalu internetowym stowarzyszenia “Pojezierze”, ale wklejając fragment kodu html, można ją umieścić na dowolnej stronie – dodaje Janusz Soroka z zarządu stowarzyszenia. -Strona de facto została osadzona w tzw. chmurze, charakteryzuje się tym, że jest multimedialna i z jednego miejsca można dotrzeć do wszystkich informacji o pisarzach. Mapa odtwarzana jest na wszystkich urządzeniach: od komputerów, poprzez smartfony po telewizory. Zachęcamy biblioteki, szkoły, portale internetowe, blogerów do umieszczania jej na swoich stronach internetowych.

Mapa pisarzy jest elementem szerszego projektu pn. “Cyfrowe szlaki kultury”. Stowarzyszenie zamierza w najbliższej przyszłości w podobny sposób zaprezentować innych olsztyńskich twórców, np. malarzy, rzeźbiarzy, poetów.

Autorem mapy pisarzy jest olsztyński dziennikarz Sławomir Ostrowski. Powstanie mapy możliwe było dzięki dotacji Urzędu Miasta w Olsztynie.

 Cyfrowa mapa pisarzy Olsztyna może być publikowana na dowolnych stronach internetowych poprzez umieszczenie kodu html. Kod do wstawienia:

<iframe width=”960″ height=”540″ data-original-width=”1920″ data-original-height=”1080″ src=„https://www.thinglink.com/card/1230191370719723527” type=”text/html” frameborder=”0″ webkitallowfullscreen mozallowfullscreen allowfullscreen scrolling=”no”></iframe><script async src=”//cdn.thinglink.me/jse/responsive.js”></script>

Link do mapy pisarzy: https://www.thinglink.com/card/1230191370719723527

Kontakt do autora strony: mapapisarzy@gmail.com